MAJI 01 – Kasım 2007

Soulclipse Festival Manavgat

 

Türkiye’nin asırlardır var olan zengin kültürünün modern medeniyete kalıcı etkisi olmuştur. Değişik kültürlerin bir araya geldiği, doğu ve batının birleştiği, Asya ve Avrupa Kıtalarının arasında bir köprüdür. Bu nedenden dolayı büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır ve bir çok medeniyetten değerli eserler taşımaktadır. 10.000 yıllık tarihi ve eşsiz doğal güzellikleriyle insanları büyülemektedir. Türk insanları misafirperverliği, cana yakınlığı ve en önemlisi lezzetli Türk Mutfağı ile tanınırlar. İndigoKids güneş tutulmasının en iyi izlene- bileceği ülkelerden biri olan Türkiye’de  festivalin Antalya Manavgat civarında yapılmasına karar vermiştir.26 Mart 2006 tarihinde başlayan bu uluslararası festival, Türkiye’nin PsyTrance popülasyonu için bir dönüm noktası olmuştur.

 

İndigo Çocuklar, dünyaya-dünyayı, değiştirmek üzere-yeni bir bilinç ve enerjiyle kim olduklarını bilerek gelen ve dürüstlüğe saygı duyan yeni dünyanın çocuklarıdır. Bazen alışılmadık psikolojik davranışlar veya hiperaktif bir görüntü sergileseler de bu değişikliklerine rağmen özel varlıklardır. İndigo çocuklar daha duyarlı ve hassas olup asaleti tanırlar. Onlar auralara, enerjiye, renklere  yardımcı meleklere ve ruh rehberlerine inanırlar. İndigo çocuklarının enerjisi 3. boyuttan 4. boyuta geçişin anahtarıdırlar.  Dünyadaki yeni spiritual gelişimin başlangıcıdırlar. Bizim bu ismi seçmemizin nedeni budur. Şeklinde tanımlamaktalar kendilerini...

 

Biz bütün trans topluluğunun indigo çocukları olduğuna inanıyoruz. Özellikle sürekli dünyayı gezenler. Biliyoruz ki nekadar cok gezersek görüşümüz  o kadar gelişir ve ufkumuz genişler. Daha görecek ve yaşanacak çok şey var.İndigoKids production bir çiftle başladı. İki yolcu benzer deneyimlerden geçmiş ve dünyanın öteki ucu olan Bali de tanışmışlardı. İkiside trans topluluğunda aktif kişiler olarak, US, İsrail, Japonya, Avusturalya, Peru ve Bali gibi ülkelerde indigo kids adı altında projeler yapmışlardır ve başka organizasyonlara yardım etmişlerdir.

 

Bu ikili güneş tutulması takipçisi olarak daha önce Macaristan, Zambiya ve Güney Afrika gibi ülkelerde bulunmuş ve güneş tutulması festivallerine katılmışlardır. 2004 deki güneş tutulmasının Antartika gibi zor ulaşılan bir yerde olduğu için bir çok yolcu bu seçeneği geçmek zorunda kalmıştır. Daha önceki güneş tutulması festivali 2002 yılındaydı. Ve hepimiz 2006 daki festivali ümitle ve sevinçle bekliyorduk bu yüzden zaman yaklaştıkca İndigoKids 2006 daki Soulclipse adındaki güneş tutulma festivalini Türkiye’de yapmaya karar verdi. 1 Nisan 2005 te bu ikili ve başka bir Türk güneş festivali takipcisiyle birlikte Türkiye’ye uçtular. Ve bu rüyayının ilk adımını başlattılar.

 

Türkiyeye gelişlerinden hemen sonra şanslarının yardımıyla cok iyi bağlantıları olan ve Türk Japon Derneği kurucularından olan uzun yıllarını Japonya’da geçirmiş Antalya’lı biriyle tanıştılar. Ona Türkiye’ye geliş nedenlerini ve yapmak istedikleri festivalin genel kavramı hakkında konuştuktan sonra kendi ülkesinde yapılacak olmasına heyecan ve ilham duyarak İndigoKids ailesine katıldı ve İndigoKids ailesi büyümeye başladı. Birlikte bir çok mekanı araştırarak en sonunda mükemmel bir yer buldular. Gerekli bütün mercilerden izin alınıp yasal evraklar imzalanınca İndigoKids sevinerek rüyalarının ilk adımının gerçekleşmesini gördü.

 

Soulclipse doğanın en muhteşem ve etkileyici olaylarından olan tam güneş tutulmasının açık havada  kutlandığı bir festivaldir. Soulclipse genel kavramını yıllardan beri dünya çapında gerçekleşen güneş tutulması festivallerinden almıştır. Bu festivalin organizasyonunu yapan İndigo Kids şenliğin yapılabilmesi için kabileyi Türkiye'de birleştirmiştir. Doğanın sergilediği en güzel görüntülere onun kozmik enerji çemberi içinde hayran olarak bizlerin şahit olabilmesini, dans ederek, fikirlerini paylaşarak gezegenin değişik yerlerinden yeni arkadaşlıklar edinmemizi sağlamıştır.

 

Ve en önemlisi  atmosferin özgürlük ve öz ifadeyi yaratmasını destekliyor.  Bu amaç: sevgiden, doğayla uyumdan ve  insanoğlunun benzerliklerine ve farklılıklarıyla birbirini anlamasından oluşuyor. Bu tür trans festivalleri her zaman bize en değerli öğrenme, büyüme ve doğayla birleşme fırsatını vermektedir. Bu toplantılar sanki bir canlı tiyatro, gelişme, yaratıcılık güçlendirmesidir. Bu festivalin her tür performans, sanat, dans, akustik muzik, meditasyon, yoga ve ateş gösterilerine açık olması tüm çehresini değiştirerek uluslararası bir şölene dönüştürülmüştür.

 

Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen yaklaşık 10.000 kişinin katıldığı Soulclipse Festivali Türkiye’deki ilk gerçek uluslararası Psychedelic Trance festivali olma özelliği ile eğlenceden çok farklı görsel, müzik ve paylaşım platformu olmayı başarmıştır. Yaşanan bir çok olumsuzluğa rağmen insanlar elde ettikleri için bunları gözardı etmiş, festivalin atmosferi olması gereken frekansta kalmıştır. Umarız daha iyilerini kendi organizasyonlarımızla ve kendi motiflerimizle yapabiliriz.

 

İnsan türünün bazılarının ortak bir özelliği vardır. Seyrek de olsa, karşı dış etkenler ortamında meraklı ve belirli bir tipte olan kişilik...Diğerlerinin deneyim olarak kabul ettiğiyle yetinmeyen gerçeği bulmak için Dünya’yı farklı açılardan görmeye çalışan bir tip olarak yaratılmışlardır. Bu insanlara Dünya’nın her yerinde rastlanabiliyor. Tek tutkuları, belli bir ruhani dokunulmazlığı aramak, kutsal gerçeğe olan özlemlerini giderecek bir aşamaya ulaşmanın yolunu bulmaktır. Onlar için hayat tam anlamıyla bu arayışa dayanır. Bunlar için diğerlerine muazzam görünen doktrinlerinin aynı temellere dayanması bunların objektifliğinin kanıtı durumundadır. Böylece bu insanların deneyimleri özelde kendine has, genelde anlaşılabilen kanıtlar kaynağı oluşturur ki ; bunların insan ruhunun kudret, enerjisini ve duygularımızın ötesine uzanan bilinmeyen Dünya ile olan ilişkisini incelerken hesaba katılması gerekir. Kutsal gerçeğin çağrısını ölümsüzlüğün işareti olarak algılayan kimseler....

..."Majisyenler doğa sırlarını inceleyen engin ve azimli araştırmacılardır ve yeteneklerinden dolayı basit insanların mucize gözüyle baktığı etkenleri önceden belirleme gücüne sahiptirler."

 

Kral Süleyman'ın Legemeton kitabının Goetia bölümü