MAJI 02 – Ocak 2008

Koh Pha Ngan Fullmoon Party’ler

 

1980’li yıllarda 68 ruhunu yeniden canlandırmak amaçlı Sevgi ve Barış adına başlatılan ve dolunay geceleri düzenlenen bu partyler, insanların duygusal ve enerji gelgitlerine yön vermeye başladı. Dünya’nın dolunaya en yakın noktası olarak tesbit edilen Koh Pangan adası müdavimlerinin giderek artmasıyla Dünyaca ünlü bir yer haline gelmiştir.

 

Kültürel ve doğa farklılıkları hemen fark edilir özellikler taşımaktadır.

10.000’lerce insanın katılımlarıyla düzenlenen fullmoon partyler, bu kadar çok katılımdan dolayı artk bir Dünya etkinliği haline gelmiştir.

 

Koh Pha Ngan, 'Full Moon' partileriyle ün yapmış olması adanın heryerine asılmış party ilanlarıyla pekişmektedir. Ayrıca fullmoon öncesi halfmoon partyleri de bir bakıma pre-party şeklindedir. Adada sekiz kadar plaj var öyle ki bazılarına sadece deniz yoluyla ulaşılabilmekte.  Adanın en haraketli ve fullmoon party bölgesi “Haad Rin”. Yanyana gelen iki plajın isimleri; Haad Rin Nok (Gün Doğumu) ve Haad Rin Nai (Gün Batımı) anlamlarına gelmektedir. Fullmoon zamanları bu plajlar çok sayıda insanın akınına uğramakta... Ada genel olarak yaşamsal anlamda ucuz olmasına rağmen fullmoon zamanları fiyatlar çok miktarda artış göstermekte ve bu aynı zamanda yeni yıl partyleri için de geçerli bir durum haline gelmektedir....

 

Koh Pha Ngan, düşük bütçeli  gezginlerin sık uğradığı mekanlardandır. Gün doğumu plajında ise bi dönem İsrail’lilerin gruplaşması ülkelerinde bulamadıkları rahatlık ve özgürlüğü burada yaşamaya çalıştıkları , hareketi sevenlerin buluştukları yerlerden. Adanın diğer plajları ise sakin takılmak isteyenler için ideal durumdadır...

Sessiz  Ses

 

Zihninin uzayında bir şey seç. Dışında hiçbir şey kalmayana dek.. ve bunu öyle mükemmelleştir ki yeniden ve olduğun gibi varol kendi zihninde..

şimdi dinleSessiz Ses-i

Tepkisiz kal öylece, düşünceler üreten yanılsamalar uyandıran, duyuların efendisi.!Bu ilk değil ki, defalarca aldanış…

Sessiz ses, titreşiyor...

Gecenin en kuytusunda, sessiz bir dağ, sessiz bir ateş ve sessiz bi şaman dans ediyor.

Sessiz ses, titreşiyor...

Soğun hükümranlığında, yükseklerden, yükselen titreşimlerden sessiz bir titreşim geliyor...